Číslo dne

18

Největší počet nabídek na jednu zadanou zakázku v měsíci září na stavební práce. Tento zájem vyvolala zakázka vyhlášená Státním pozemkovým úřadem - Krajský pozemkový úřad pro Olomoucký kraj.

Aktuality

Chyby v zakázkách vedou ke krácení dotace

1. 8. 2018

Karlovarský kraj realizoval několik stavebních zakázek, na které čerpal dotační prostředky. Podle názoru kontrolních orgánů se ovšem dopustil závažných porušení především v oblasti nediskriminace účastníků. Konkrétně byla snížena dotace na stavbu jihovýchodního obchvatu Města Cheb a na úpravu silnice z Merklína do Pstruží a to o přibližně 50 mil. Kč.

Podle nálezu auditorů požadoval zadavatel v rámci kvalifikačních kritérií splnění sporného požadavku, zájemce musel mít v dosahu k dispozici dvě obalovny o určitém výkonu. Pokud je takový požadavek z hlediska plnění zakázky neopodstatněný, může se jednat o cílenou diskriminaci těch dodavatelů, kteří jej ne zcela splní, ale byli by schopni danou zakázku přesto realizovat.

Uvedený příklad ilustruje, že v rámci procesu účasti na výběrovém řízení je důležité zajímat se o kvalitu nastavení zadávacích podmínek a v případě podezření na diskriminaci se jako uchazeč bránit. To lze učinit již před podáním nabídky formou dotazů a žádosti o změnu zadávací dokumentace, nebo následně formou námitek.

Nejste si jisti správným nastavením zadávacích podmínek u některé veřejné zakázky? Setkali jste se takovouto formou diskriminace a chcete se bránit? Kontaktujte nás na govdaily@govdaily.cz nebo na 255 785 582 a sjednejte si nezávaznou schůzku s našimi odborníky.

Zdroj: IDNESMezi naše odběratele patří

© 2014 GovDaily.cz enovation s.r.o. ISSN 1805-8167
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.