Číslo dne

18

Největší počet nabídek na jednu zadanou zakázku v měsíci září na stavební práce. Tento zájem vyvolala zakázka vyhlášená Státním pozemkovým úřadem - Krajský pozemkový úřad pro Olomoucký kraj.

Aktuality

Nenechte se diskriminovat od zadavatelů veřejných zakázek

26. 9. 2018

Řada zadavatelů se při nastavení podmínek veřejné zakázky vědomě, či nechtěně dopouští diskriminace. Pro uchazeče o zakázku z toho vyplývá, aby se nastavením parametrů zakázky zabýval a v případě podezření na diskriminaci se bránil.

Jeden příklad diskriminace nedávno řešil Nejvyšší správní soud, kdy se Univerzita Pardubice bránila pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Důvodem pokuty byl požadavek v rámci obchodních podmínek na to, aby pro potřeby záručního i pozáručního servisu laboratorního vybavení, které bylo v zakázce poptáváno, dodavatel disponoval servisním střediskem umístěným na území v ČR.

V rámci sporu zvítězila argumentace spočívající v tom, že není rozhodující, kde je středisko umístěno, ale zda je dodavatel schopen v rozumných termínech servis zajistit. Onen požadavek byl diskriminační pro zahraniční firmy, které by to například ze servisního střediska umístěného v příhraniční oblasti Německa či Polska, měly do Pardubic blíže, než ze servisního střediska sice v ČR ale umístěného například až v Břeclavi.

Nejste si jisti správným nastavením zadávacích podmínek u některé veřejné zakázky? Setkali jste se podobnou formou diskriminace a chcete se bránit? Kontaktujte nás na govdaily@govdaily.cz nebo na 255 785 582 a sjednejte si nezávaznou schůzku s našimi odborníky.

Zdroj: autor, http://ekonomicky-denik.cz/univerzita-pardubice-diskriminacne-nastavila-obchodni-podminky/Mezi naše odběratele patří

© 2014 GovDaily.cz enovation s.r.o. ISSN 1805-8167
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.