Číslo dne

18

Největší počet nabídek na jednu zadanou zakázku v měsíci září na stavební práce. Tento zájem vyvolala zakázka vyhlášená Státním pozemkovým úřadem - Krajský pozemkový úřad pro Olomoucký kraj.

Aktuality

Růst objemu veřejných zakázek ve stavebnictví

16. 7. 2018

Podle informací vyplývajících ze statistik ÚRS Praha dochází v posledních měsících k razantnímu nárůstu počtu zadaných a zahájených veřejných zakázek v oblasti stavebnictví.

Počet stavebních zakázek zadaných veřejnými zadavateli se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 7,4 %, objem vázaných finančních prostředků pak dokonce o 75,6 %. Zásadní růst finančního objemu zadaných stavebních zakázek je způsoben především novými projekty výstavby liniových staveb a jejich rozsáhlých rekonstrukcí.

Současně stoupá i objem předpokládané hodnoty nově vypsaných veřejných zakázek ve stavebnictví a to o 13 %.

Podle dostupných informací se někteří veřejní zadavatelé začali potýkat s nedostatkem uchazečů o jimi vypsané zakázky. Lze to zřejmě přičíst silné konjuktuře, která se začala významně projevovat i ve stavebnictví. Část stavebních firem musela v minulosti v důsledku hospodářské recese, útlumu veřejných zakázek a slabší soukromé poptávce, omezit své vnitřní zdroje. Nyní však hůře nalézá nové zaměstnance a subdodavatelé materiálu mají problém se včasným plněním dodávek.

Využijte této příznivé situace pro uchazeče. Registrujte se k odběru našeho Denního přehledu veřejných zakázek a žádná obchodní příležitost vám neunikne.

Zdroj: ČTK
Mezi naše odběratele patří

© 2014 GovDaily.cz enovation s.r.o. ISSN 1805-8167
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.