Číslo dne

18

Největší počet nabídek na jednu zadanou zakázku v měsíci září na stavební práce. Tento zájem vyvolala zakázka vyhlášená Státním pozemkovým úřadem - Krajský pozemkový úřad pro Olomoucký kraj.

Aktuality

Veřejné zakázky čeká velká změna

10. 10. 2018

Blíží se významný milník v rozvoji transparentnosti procesu výběru dodavatele u veřejných zakázek. Od 18. 10. 2018 nabývá účinnosti zákonná povinnost u všech veřejných zakázek mimo těch tzv. malého rozsahu, zajistit čistě elektronický systém komunikace. A to v případech, kdy zákon předepisuje písemnou formu komunikace, včetně podávání nabídek, a sice pro všechny zadavatele.

Pod tím si ovšem nelze představit prosté zaslání zadávacích podmínek uchazečům emailem či podání nabídky stejnou cestou. Zadavatel musí zajistit pro elektronickou komunikaci využití nejlépe certifikovaného elektronického nástroje, v rámci něhož na všechny klíčové úkony včetně podání nabídky vznikne tzv. elektronická auditní stopa. Nebude tak možné, aby zadavatel manipuloval, či nahlížel do nabídek před tím, než nastane auditovatelný okamžik jejich „otevření“.

Podstatné je také to, že 18. 10. 2018 musí elektronická komunikace probíhat také u zakázek vyhlášených před tímto datem. Následující úkony budou muset probíhat pomocí elektronického nástroje, nicméně například požadavky na vysvětlení zadávací dokumentace se budou provádět sice elektronicky, ale bude postačující, že formou emailu či datové schránky.

Úkony v rámci elektronického nástroje:

  • podání nabídek,
  • podání předběžných nabídek (jednací řízení s uveřejněním),
  • žádostí o účast (užší řízení, jednací řízení s uveřejněním),
  • žádosti o zařazení do systému kvalifikace podle § 166 odst. 5 (sektoroví zadavatelé),
  • žádostí o účast nebo návrhů v soutěži o návrh, nebo
  • aukčních hodnot, pokud se v zadávacím řízení provádí elektronická aukce.

 

Nevíte si rady s procesem podání nabídky? Obraťte se na nás (govdaily@govdaily.cz) a my vám poradíme.

Zdroj: autorMezi naše odběratele patří

© 2014 GovDaily.cz enovation s.r.o. ISSN 1805-8167
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.